Ekonomi Haber Girişi: 15.02.2020 - 04:40, Güncelleme: 14.04.2021 - 16:59

BURSA İSTASYON PAYDAŞ ÇALIŞTAYI YAPILDI…

 

BURSA İSTASYON PAYDAŞ ÇALIŞTAYI YAPILDI…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook, Habitat Derneği, Bursa Ticaret Borsası (BTB) işbirliği ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu koordinasyonunda sürdürülecek olan, Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü`nün imzalanmasının ardından, Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi, Bursa İstasyon Paydaş Çalıştayı düzenlendi.
Bursa’nın yeni ve güçlü markalar çıkartması, global dünyada yerini alan bir şehir olması vizyonuyla kurulan Bursa İstasyon çalışmalarına başladı. Bursa’nın gelişimi için tüm değerleri bir arada toplayan BTB, Bursa İstasyon`un gelişimini hızlandırmak için tüm paydaşları bir araya getiren bir çalıştay düzenledi. Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İbrahim Özhan, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı İbrahim Özmen, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Sevgi Saygın, BTB Meclis Üyesi Samet Dinçer ile akademisyenler ve Bursa iş dünyasının başarılı girişimcileri katıldı.   BURSALILAR BİLENLERDEN ÖĞRENECEK   Habitat Derneği Topluluk Merkezi Direktörü İsmail Metin, Bursa İstasyon`da yapılabilecek eğitimler ve çalışmalar hakkında bir sunum yaparak, katılımcılara platform hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Bursa İstasyon’un en önemli işlevlerinden biri şüphesiz girişimcilere sunduğu eğitim ve deneyim fırsatı. Bursalı girişimciler Bursa İstasyon’da alanlarında profesyonel kişilerden alacakları eğitimlerle ve onların tecrübelerinden faydalanarak, girişimlerini çok daha sağlıklı bir şekilde hayata geçirebilecekler.   HER ZAMAN BİR ADIM DAHA İLERİ “Sınırlarını Aşan Türkiye Programı” kapsamında İstanbul’da açılan Facebook İstasyonu’nun, bölgesel ayağını oluşturacak olan Bursa İstasyon, merkezde yapılacak program ve eğitimlerin yerelde yürütülmesini sağlayacak. Yapılacak eğitimler, aktiviteler ve organizasyonlar ile ilgili olarak paydaşların beyin fırtınası yaptığı çalıştayda, birçok farklı fikir ve düşünceler de paylaşıldı. İş yapılabilirliği açısından nesil ve kuşaklar arası farklılıkların olduğunu dile getiren Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır; “Kuşakların iş yapabilirliği çok farklı, yatırımcı ve girişimcilerin de teknoloji odaklı hareket ettiklerini ve etmeleri gerektiğini de biliyoruz. Girişimci ve yatırımcılar bu fiziki ortam ile saniyeler içerisinde zahmetsiz ve kazançlı ticaret yapabilecekler” dedi.   DÜNYANIN DİLİNİ KONUŞACAĞIZ Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi’nin Bursa için çok değerli olduğuna vurgu yapan Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İbrahim Özhan; “Ben bir yatırımcı ve aynı zamanda da bir girişimciyim. Dünyanın konuştuğu ticaret dilini, dünya ile aynı anda konuşabilmek çok güzel. İstasyon girişimcilerin desteklenmesinde önemli bir rol oynarken, özel sektör, üniversite ve girişimcilerin bir araya gelebileceği önemli bir merkez olacak” dedi.  Bursa’nın girişimcilerine dünyaya açılma alt yapısı sunacak olan Bursa İstasyon, aynı zamanda yeni markalar çıkmasını sağlayarak şehri ekonomik, sosyal, kültürel ve marka değeri olarak destekleyecek bir proje olarak faaliyetlerini sürdürecek.  
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook, Habitat Derneği, Bursa Ticaret Borsası (BTB) işbirliği ve TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu koordinasyonunda sürdürülecek olan, Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü`nün imzalanmasının ardından, Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi, Bursa İstasyon Paydaş Çalıştayı düzenlendi.

Bursa’nın yeni ve güçlü markalar çıkartması, global dünyada yerini alan bir şehir olması vizyonuyla kurulan Bursa İstasyon çalışmalarına başladı. Bursa’nın gelişimi için tüm değerleri bir arada toplayan BTB, Bursa İstasyon`un gelişimini hızlandırmak için tüm paydaşları bir araya getiren bir çalıştay düzenledi.

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İbrahim Özhan, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı İbrahim Özmen, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Sevgi Saygın, BTB Meclis Üyesi Samet Dinçer ile akademisyenler ve Bursa iş dünyasının başarılı girişimcileri katıldı.

 

BURSALILAR BİLENLERDEN ÖĞRENECEK

 

Habitat Derneği Topluluk Merkezi Direktörü İsmail Metin, Bursa İstasyon`da yapılabilecek eğitimler ve çalışmalar hakkında bir sunum yaparak, katılımcılara platform hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Bursa İstasyon’un en önemli işlevlerinden biri şüphesiz girişimcilere sunduğu eğitim ve deneyim fırsatı. Bursalı girişimciler Bursa İstasyon’da alanlarında profesyonel kişilerden alacakları eğitimlerle ve onların tecrübelerinden faydalanarak, girişimlerini çok daha sağlıklı bir şekilde hayata geçirebilecekler. 

HER ZAMAN BİR ADIM DAHA İLERİ

“Sınırlarını Aşan Türkiye Programı” kapsamında İstanbul’da açılan Facebook İstasyonu’nun, bölgesel ayağını oluşturacak olan Bursa İstasyon, merkezde yapılacak program ve eğitimlerin yerelde yürütülmesini sağlayacak. Yapılacak eğitimler, aktiviteler ve organizasyonlar ile ilgili olarak paydaşların beyin fırtınası yaptığı çalıştayda, birçok farklı fikir ve düşünceler de paylaşıldı.

İş yapılabilirliği açısından nesil ve kuşaklar arası farklılıkların olduğunu dile getiren Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır; “Kuşakların iş yapabilirliği çok farklı, yatırımcı ve girişimcilerin de teknoloji odaklı hareket ettiklerini ve etmeleri gerektiğini de biliyoruz. Girişimci ve yatırımcılar bu fiziki ortam ile saniyeler içerisinde zahmetsiz ve kazançlı ticaret yapabilecekler” dedi.

 

DÜNYANIN DİLİNİ KONUŞACAĞIZ

Bursa Bölgesel Topluluk Merkezi’nin Bursa için çok değerli olduğuna vurgu yapan Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı İbrahim Özhan; “Ben bir yatırımcı ve aynı zamanda da bir girişimciyim. Dünyanın konuştuğu ticaret dilini, dünya ile aynı anda konuşabilmek çok güzel. İstasyon girişimcilerin desteklenmesinde önemli bir rol oynarken, özel sektör, üniversite ve girişimcilerin bir araya gelebileceği önemli bir merkez olacak” dedi. 

Bursa’nın girişimcilerine dünyaya açılma alt yapısı sunacak olan Bursa İstasyon, aynı zamanda yeni markalar çıkmasını sağlayarak şehri ekonomik, sosyal, kültürel ve marka değeri olarak destekleyecek bir proje olarak faaliyetlerini sürdürecek.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.