() - | Haber Girişi: 29.03.2021 - 12:42, Güncelleme: 14.04.2021 - 16:59

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ULUTEK, Stratejik Bir Konumda

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ULUTEK, Stratejik Bir Konumda

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi verdi.
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aktaş,  stratejik konumdaki ULUTEK’in çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.   ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz ile Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Serim ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan Gedikli, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette hâlihazırda yürütülen çalışmalar ve planlanan projeler hakkında Başkan Aktaş’a bilgi verildi.   ‘FİRMALAR İÇİN BÜYÜK AVANTAJ’ Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin ülkemizin kalkınması noktasında stratejik bir noktada olduğunu kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katacak her adımın yanında olduklarını belirterek “Dünyanın giderek dijitalleşmesi sebebiyle gençlerimizin teknolojik gelişim noktasında bilinçlenmesini çok önemsiyoruz. Onların düşüncelerinin hayata geçmesi ve teknolojiyi doğru kullanabilmeleri, bizim açımızdan da olumlu sonuçlar doğuracaktır. ULUTEK’te yer alan firmaları Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bu firmaların ULUTEK gibi bir bilim yuvasında olması, gelişimleri için büyük avantaj. Türkiye’nin sayılı teknoparklarından birinin Bursa’da olması da şehrimize değer katan önemli bir kazanım. Büyükşehir olarak faaliyetlerinizin gelişmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.   KALKINMA İÇİN İŞBİRLİĞİ MESAJI ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Üniversiteler, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretimdeki sektörlerin işbirliğini sağlaması günümüzde artık çok daha önemli. Ülkemizin sanayide uluslararası arenada rekabet edebilir şekilde ihracata yönelik çalışmalarına teknoloji odaklı katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üretim yöntemlerinde yenilikler için ürün kalitesini yükseltmek, tasarım kalitesini ve verimliliği artırmak, ayrıca üretim maliyetlerini düşürerek teknolojik bilgiyi ticarileştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de özellikle son dönemde gençlere yönelik teknoloji bazlı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Belediyelerin üniversiteler ile işbirliği yaparak proje geliştirmesi, Bursa’nın teknolojik kalkınmasına büyük değer kazandıracaktır” dedi.
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaretinde çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aktaş,  stratejik konumdaki ULUTEK’in çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

 

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz ile Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Serim ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan Gedikli, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette hâlihazırda yürütülen çalışmalar ve planlanan projeler hakkında Başkan Aktaş’a bilgi verildi.

 

‘FİRMALAR İÇİN BÜYÜK AVANTAJ’

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin ülkemizin kalkınması noktasında stratejik bir noktada olduğunu kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katacak her adımın yanında olduklarını belirterek “Dünyanın giderek dijitalleşmesi sebebiyle gençlerimizin teknolojik gelişim noktasında bilinçlenmesini çok önemsiyoruz. Onların düşüncelerinin hayata geçmesi ve teknolojiyi doğru kullanabilmeleri, bizim açımızdan da olumlu sonuçlar doğuracaktır. ULUTEK’te yer alan firmaları Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bu firmaların ULUTEK gibi bir bilim yuvasında olması, gelişimleri için büyük avantaj. Türkiye’nin sayılı teknoparklarından birinin Bursa’da olması da şehrimize değer katan önemli bir kazanım. Büyükşehir olarak faaliyetlerinizin gelişmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

KALKINMA İÇİN İŞBİRLİĞİ MESAJI

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Üniversiteler, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretimdeki sektörlerin işbirliğini sağlaması günümüzde artık çok daha önemli. Ülkemizin sanayide uluslararası arenada rekabet edebilir şekilde ihracata yönelik çalışmalarına teknoloji odaklı katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üretim yöntemlerinde yenilikler için ürün kalitesini yükseltmek, tasarım kalitesini ve verimliliği artırmak, ayrıca üretim maliyetlerini düşürerek teknolojik bilgiyi ticarileştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de özellikle son dönemde gençlere yönelik teknoloji bazlı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Belediyelerin üniversiteler ile işbirliği yaparak proje geliştirmesi, Bursa’nın teknolojik kalkınmasına büyük değer kazandıracaktır” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.