Haber Detayı
27 Aralık 2020 - Pazar 04:45 Bu haber 12815 kez okundu
 
Gülden Nalbant: Organizasyon ve Kişiye Özel Tasarım Sektörü 2021 yılında güçlenecek
Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen sektörlerden biri olan Organizasyon ve Tasarım sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteren Gülden Nalbant, Ekosektör Gazetesi'nin sorularını yanıtladı.
Sektörel Haberi
Gülden Nalbant: Organizasyon ve Kişiye Özel Tasarım Sektörü 2021 yılında güçlenecek

Covid-19 pandemi süreci nedeniyle Dünya ile aynı anda Türkiye'nin ve Bursa'nın da 2020 yılından olumsuz etkilendiğini ifade eden Gülden Nalbant, "2020 yılında birçok organizasyon kişiye özel ve butik oldu. Bu nedenle, az kişi katılımlı VIP organizasyonlar zirve yaptı. Özellikle kısıtlamaların turizm başta olmak üzere çeşitli sektörlerde gevşetilmesi ile birlikte, bizlerde koronavirüs tedbirlerine uygun organizasyonlara imza attık. İnanıyorum ki, 2021 yılında daha güçlü organizasyonlara, düğünlere, açılışlara ve kişiye özel tasarım projelerine Bursa'da ve Türkiye'de rastlayacağız" dedi.

 

 

Sektörde 20 yıldır markayız

El işi ve saç aksesuarları ile 2000 yılında sektöre giriş yaptığını ifade eden Nalbant; "2000 yılında kişiye özel tasarım ve organizasyon sektörü bugünkü kadar gelişmemişti. Bende keçe, el işi ve saç aksesuarları alanlarında yaptığım tasarım çalışmaları ile bu işe başladım. Her geçen yıl tecrübelerimi sektöründe büyümesi ile daha da geliştirerek çok olumlu dönüşler aldım. Düğün organizasyonlarından, tanıtımlara, doğum günlerinden açılışlara kadar kişiye ve isteğe özel olarak çalışmalar ile sektörde bugünlerime geldim. Çalışmalarımızın çoğu bu yıla kadar sürekli, kurumsal organizasyon ve kurumsal hediyelik grupları şeklindeydi. Ancak yenilenen süreç ile birlikte kişiye özel tasarımlara ve organizasyonlara da yer vermeye başladık. Bu nedenle; " Gülden Nalbant Events & Organization " markamız ile birlikte " Gülden Private Box Gift Four You "  markamızı da çalışmalarımıza dahil ettim.

 

 

Sektörel hedefleriniz nelerdir? 2020 yılını ve 2021 hedeflerinizi değerlendirir misiniz?

 

Türkiye'nin 2020 yılı içerisinde pandemi önlemlerini sıkı tutması ile birlikte önemli bir toplumsal değişim ile dönüşüme imza attığını ifade eden Gülden Nalbant, "bilindiği üzere; tasarım organizasyon, düğün, nişan, doğum günü, şirket toplantıları, açılışlar, fuar gibi özel gün ve etkinlikler hususunda 2020 yılı Covid-19 nedeniyle çok ciddi sorunlar  yaşattı. Organizasyon yapmak isteyenler; istekleri doğrultusunda tasarımlara imza atamadı. Ve yine, mekan seçiminden tutunda mekan açılışlarına kadar sektörümüz ve bütün sektörler büyük darbe yedi. Özellikle davetlilerin ağırlanması ve uğurlanması süreçleri hep bir Covid-19 bulaş korkusu ile geçti. Geldiğimiz noktada ise; kısıtlamalar nedeniyle sektörümüz neredeyse durmuş durumda. 2020 yılının tüm bu olumsuzluklarına rağmen biz, Şubat ayı ile birlikte sektörde büyük dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Öyle ki, 2021 Yılbaşı etkinliklerini bile yapamayacağımız büyük ve ağır bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. 2021 yılında tüm sürece değer, kalite ve güzellik katacak farklı organizasyonlar ve tasarımlar ile sektör hareketlenecektir. Bizde kişiye özel ve kurumsal konseptlerimiz ile sektörde var olduğumuz 20 yılın tecrübesini 21'nci yılımızda daha verimli hale dönüştüreceğiz. Otel, fuar gibi organizasyonların yanı sıra yat ve villa konseptli organizasyonlarda ki tecrübemizle VIP ve kurumsal çözümlerle iş gücümüzü arttıracağımıza inanıyorum. 2020 yılı organizasyonlarımızın hiçbirinde Covid-19 bulaş süreci yaşamadık. Aldığımız tedbirler ile sağlıklı organizasyonlar ürettik" dedi.

 

 

Devletimize güveniyoruz

 

Türkiye'nin önündeki sektörel sorunları hızla aşacağına inandığını ifade eden Gülden Nalbant; "kabul etmeliyiz ki, tüm kriz sürecine rağmen turizm sektörü canlılığını yitirmedi. Evet, ciddi ve telafisi çok zor kayıplar yaşadık. Ve halihazırda halen daha yaşıyoruz. Ancak diğer ülkelerle kıyasladığımızda Türkiye çok iyi durumda. Bursa'nın sanayi potansiyelinin yanı sıra iş potansiyeli sayesinde otelcilik ve fuar sektörü bu kayıpları 2021 yılında kısa sürede aşacaktır. Devletimizden tek beklentimiz, Covid-19 tedbirlerine uyarak organizasyon ve fuar yapmamızın önünü açmaları. 2021 yılının Ocak ayında bu açılımlar gerçekleşirse, çok sayıda esnafımız ve çalışanımız rahat bir yıl geçireceklerdir. Ben özellikle Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan'ın bir kadın ve anne olarak esnafımızın her daim yanında olduğuna inanıyorum. Bu nedenle; 2021 yılından çok umutluyum. 2021 yılında çok sayıda işletme yeniden hizmete başlayacak. Ve yine birçok işletme açılacak, fuarlar başlayacak. Bizde " Gülden Nalbant Events & Organization " ve " Gülden Private Box Gift Four You " markalarımız ile işletmelerimizin ve özel müşterilerimizin her daim yanında olacağız" dedi.

 

 

Hayallerinizden ve umutlarınızden vazgeçmeyin

 

Özellikle düğün sahipleri ve işletmeler için zor bir 2020 yılı yaşandığını ifade eden Gülden Nalbant; "hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Biz hayallerinizi gerçekleştirebilmek adına her türlü formülü değerlendirerek sizi doğru rota ile hayallerinizle buluşturacak güce ve tecrübeye sahibiz. 2021 yılında güzel anılar biriktirebileceğimiz etkili organizasyonlara hep birlikte şahit olacağız. Yeni yıl, yeni markaların da doğuşu ile daha bereketli olacak. Kişiye özel kutu ve ürün çalışmalarımızın yanı sıra, kişiye özel ve kurumsal markalaşma ve marka organizasyonlarımız ile yanınızdayız. Hayallerinizden ve umutlarınızdan asla vazgeçmeyin. Biz size; bir tık ötedeyiz. Bursa, Nilüfer'de Balat bölgesindeyiz. Instagram'da "guldennalbantevents" hesabımız ile, 20 yıllık mesleki tecrübe ve müşteri memnuniyetimiz ile kısacası güvenilir markalarımız ile hep yanınızdayız. Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim" dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülden Nalbant, Events & Organization, Tasarım,
Yorumlar
Haber Yazılımı