Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 10:40 Bu haber 5004 kez okundu
 
LOVERUN Dudaklı 2020 Koşusu başlıyor
Dünyanın en eski spor dalı atletizm organizasyonlarına Bursa’dan yeni bir halka ekleniyor.
Yaşam Haberi
LOVERUN Dudaklı 2020 Koşusu başlıyor

Ülkemizde pandemi sürecinde askıya alınan ve normalleşme sürecinin ilk yol koşusu olan LOVERUN Dudaklı 2020 Koşusu, 16 Ağustos 2020 Pazar günü, atletizm sevdalılarını ve içlerinde milli atletlerimizin de bulunduğu profesyonel sporcuları Dudaklı Köyü’nde bir araya getirecek.

 

 

Geçtiğimiz ay sel felaketi yaşayan Dudaklı Köyü’ne moral desteği sağlamak, köyün tarihi çınarlarla çevrili yolu yanı sıra Narlıdere Parkuru ile bölgenin doğal güzelliklerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve atletizm severleri keyifli bir yarışta bir araya getirmeyi hedefleyen koşu, pandemi koşullarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarının dikkatle uygulandığı bir organizasyon olarak planlanıyor.

 

Mehmet İşsever sorumluluğunda gerçekleşecek ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanan ulusal çaptaki Loverun Dudaklı 2020 Koşusu’na bugüne kadar 560’ın üzerinde sporcu kayıt yaptırdı. 1000’in üzerinde katılım beklenen yarışlar 6 kategoride gerçekleşecek.

 

 

Dudaklı Ağaçlı Yol- Dudaklı Köyü -Narlıdere Şelalesi’nden dönüş rotasını takip eden 12 kilometrelik parkurda ;

Genel Klasman (kadın -erkek kategorileri)

Yaş kategorisi (kadın-erkek kategorileri)

Takımlar kategorisi (6 kişilik ekipler)

Şirketler kategorisi (6 kişilik ekipler)

Paralimpik kategorisi (kadın-erkek kategorileri) yarışları düzenlenecek.

2,5 km’lik çiftler koşusu ve romantik anlara şahitlik edecek olan yarışlar, açılacak stantlar ve kazanan yarışmacılara verilecek ödüllerle zenginleştirilecek.

 

 

Milli atletler, duayen sporcular ve   kent protokolünün de katılacağı etkinlikte koşuyu tamamlayan katılımcıların tümüne anı madalyası verilecek.  Dereceye giren atletlere ise kupaları yapılacak seremoni ile takdim edilecek. Koşuların ardından Yıldırım Atlı Cirit Spor Kulübü’nün gösteri müsabakası da yer alacak.

 

Covid-19 pandemisine dair önlemler, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına Atletizm Federasyonu’nun denetiminde titizlikle uyulacak olan etkinlik gençlerimize bu sporu sevdirerek, dünya çapında yeni rekorlara imza atmanın ve sporu hayatımızın bir parçası yaparak sağlıklı yaşamın anahtarı olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LOVERUN, dudaklı, Kestel, atletizm, koşu, Mehmet İşsever,
Yorumlar
Haber Yazılımı