Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 10:27 Bu haber 2425 kez okundu
 
Mobilya sektörü isyanda...
Mobilya sektöründe aksesuar ve sünger krizi yaşanıyor. Mobilya sektöründe yaşanan kriz Türkiye genelinde olduğu gibi Mobilya üretiminin atardamarlarından Bursa'da da büyük bir ses getirdi.
Sektörel Haberi
Mobilya sektörü isyanda...

Özellikle sünger fiyatlarının neredeyse haftada iki defa, aksesuar fiyatlarının ise ayda bir defa olmak üzere düzenli bir zam sirkülasyonuna sokulduğunu ifade eden Bursa Marangozlar ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Cemil Vardar, "birileri sektörümüz üzerinden ülkede ekonomik kriz estirmek istiyor. Cumhurbaşkanımı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz bu krizi durdurmalı" dedi.

 

 

Pandemi ile ciddi bir daralma yaşayan Mobilya sektörü, sünger fiyatlarına gelen zamlarla daha zorlu bir sürece girdi. Pandemi sürecinde süngere  yüzde 80 zam civarında yapıldı. Yapılan zamlar ile üretim durma noktasına gelirken, sünger üreten fabrikaların kendi aralarında anlaşıp zam yaptığı da iddiaları ise mobilya üreticilerini isyan ettirdi.

 

 

Vardar, "gençler aile kurmayı hayal edemiyor?"

 

Bursa Marangozlar ve Benzerleri Oda Başkanı Cemil Vardar, "ülkemizin yürüttüğü başarılı pandemi süreci ve devamında Akdeniz başta olmak üzere Ege'de ki diplomatik ve askeri başarılar birilerinin gözünü epey ürkütmüş durumda. Türkiye'nin üretim gücünü kırmak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üreten Türkiye çıkışına engel olmak isteyen hain odakların oyunlarına hergün bir yenisi ekleniyor. Son yıllarda ama istihdam ama hammadde ama iş sahası olsun birçok alanda ki sıknıtıları göğüsleyen esnafımız, neredeyse karın tokluğuna ülkesi için durmaksızın çalışıyor. Ancak son dönemde artan sünger ve aksesuar fiyat artışları hepimizi bezdirdi. Esnafımızın ürettiği ürünleri satıcılar bile almakta zorlanırken, alıcıların halini düşünmek bile istemiyoruz. Bir yanda altın fiyatları diğer yanda mobilya ve beyaz eşya fiyatları yükselirken, gençler yeni bir aile kurmayı nasıl göze alacaklar? Kabul etmeliyiz ki, birileri sektörümüz üzerinden ülkede ekonomik kriz estirmek istiyor. Cumhurbaşkanımı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz bu krizi durdurmalı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: marangoz, mobilya, Cemil Vardar, Bursa, koltuk, aksesuar, sünger, hammadde,
Yorumlar
Haber Yazılımı