Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 08:07 Bu haber 2020 kez okundu
 
Ödünç: Keles, Bursa için milat olabilir
Yoğun bir Ankara mesaisi sonrası Bursa temaslarını hızlandıran AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa'nın doğa harikası Keles ilçesini ziyaret etti.
Siyaset Haberi
Ödünç: Keles, Bursa için milat olabilir

Türkiye'nin turizmde beklediği zirve noktaya bu yıl ki, koronavirüs engeli nedeniyle ulaşamadığını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Covid-19 hepimize gösterdi ki, doğaya sahip çıkmalıyız. Binaları yeniden planlamalı, şehirleri yeni baştan inşa etmeliyiz. Keles, yüzlerce yıllık tarihi ile bize önemli mesajlar veriyor. Keles, Bursa için milat olabilir" dedi.

 

 

Yoğun bir Ankara mesaisi sonrası Bursa temaslarını hızlandıran AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa'nın doğa harikası Keles ilçesini ziyaret etti. Keles Kaymakamı Kübra Teymur, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin ve Keles İlçe Başkanı Özcan Yeni ile ilçeye dair toplantılalar yapan Ödünç, Cuma namazını vatandaşlarla birlikte eda etti.

 

"Dağ yöresi baş tacımızdır"

 

 

Keles'te Cuma namazı kıldıktan sonra Cuma pazarını gezen Milletvekili Atilla Ödünç, pazar tezgahlarından alışveriş yaptı ve pazarcı esnafı ile sohbet etti. Pazarcı esnafının sorunlarının çözümü için Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin önemli çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade eden Ödünç, "zaman herşeyin ilacıdır. Bu zor günleri de hep beraber aşacağız. Konuşarak, birlikte ortak akılla buluşarak çözemeyeceğimiz sorun yok" dedi.

 

 

Pazar gezisi sonrası ilçe esnafı ile ve vatandaşlarla da hasbihal eden Ödünç, yöreye dair açıklamalarda bulundu. Bursa'da kent kimliğinin vazgeçilmez bir parçası olan Uludağ gibi dağ yöresinin de kentte ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Bursa'nın neresine giderseniz gidin 'ben dağlıyım' diyen bir vatandaşımız ile karşılaşırsınız. Bursa'nın yaşam merkezleri olan Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık ile Osmangazi dağ köylerimiz ve köylülerimiz bizim baş tacımızdır. Elbette dağ yöresi denildiğinde Bursa'nın İnegöl ve Yıldırım bölgelerini ve köylerini de unutmamak gerekiyor. Bursa'da yaşama ve hayata dair bambaşka bir hayat tarzı ile bizleri özümüze döndüren yörelerimiz ile yöre insanımızın sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

 

 

"Kaymakam Teymur ile Keles'in yolu açık"

 

Keles temaslarına Keles Kaymakamı Kübra Teymur'u ziyaret ile başlayan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, ilçeye dair brifing aldı. Keles'in meşhur yaylası Kocayayla'da Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin ve İlçe Başkanı Özcan Yeni ile birlikte Kaymakam Kübra Teymur eşliğinde incelemelerde bulunan Ödünç, "Kültür ve Turizm Bakanlığımızla Kocayayla ve Keles için özel olarak görüşeceğim. Yine Gençlik ve Spor Bakanımız ile de Keles'te uluslararası festivaller yapılması için gerekli temasları yapacağım. Bursa Büyükşehir Belediyemizin Keles'e yaptığı yatırımlara yenilerini ekleyeceğinden şüphem yok. 700 yıldan fazla tarihi ile Keles, Bursa'nın her anlamda zirve noktasıdır. Keles Belediye Başkanımızın Kocayayla'da hayata geçirdiği yerleşim yerleri tamamlandığında Keles'in önemi daha da ortaya çıkacaktır. Keles, doğa ve yaşamın buluştuğu nokta" dedi.

 

 

Keles'e dair yapılacak her yatırımın devlet yatırımı olduğunun altını çizen Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Keles, devletimiz nezdinde önemli bir ilçedir. Her daim devletimizin yanında durmuştur. Devletimiz de en becerikli bürokratları ile Keles'e değer katmaya devam ediyor. Görmekteyim ki, Keles halkının takdir ve beğenisini kazanan Sayın Kaymakamımız Kübra Teymur ile ilçemizin yatırım yolları açıktır. Genç ve dinamik bürokratlarımız ve de idarecilerimizle Türkiye'nin istikbali değer kazanmaya devam edecektir. Keles, bizim için sadece bir ilçe değil. Aksine ecdanın aziz emanetidir" dedi.

 

 

"Güveninize ve desteğinize layık olacağız"

 

 

Kocayayla temaslarında vatandaşlarla hasbihal eden Ödünç, yayla da karavan konaklaması yapan vatandaşlarla hasbihal etti. İlçe meydanını gezdikten sonra AK Parti İlçe binasında partililer ve vatandaşlarla buluşan AK Parti Bursa Milletvekili Ödünç, Keles halkının her seçimde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  ayrı bir değer ve destek verdiğini ifade ederek, "Keles Belediye Başkanımız Mehmet Keskin sizlerden birisi. Mehmet Başkanımız bizim için Başkan'dan öte bir ağabey. İçinde ki memleket aşkı ile gecesini gündüzüne katarak Keles için çalışan Belediye Başkanımız Mehmet Keskin gibi İlçe Başkanımız Özcan Yeni'de sizler için çalışıyor. AK Parti olarak güveninize ve desteğinize layık olacağız. Bizler Dünya'ya sizlerin gönlündeki vatan sevgisi ile meydan okuyoruz" dedi.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Keles temasları sonrasında Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde vatandaşlarla meydan sohbeti  gerçekleştirdi. Vatandaşların sorularını cevaplayan Ödünç, "hayır dualarınızı eksik etmeyin" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keles, Atilla Ödünç, Bursa, Kübra Teymur, Mehmet Keskin, Özcan Yeni, AK Parti,
Yorumlar
Haber Yazılımı