Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 06:52 Bu haber 3852 kez okundu
 
TETSİAD Başkanı Bayram'dan ihracat rakamlarına destek
Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, pandemi sürecinin oluşturduğu tüm zorluklara rağmen Cumhuriyet tarihi rekoruna ulaşan Ekim Ayı ihracat rakamlarının gurur verici bir başarı olduğunu söyledi.
Ekonomi Haberi
TETSİAD Başkanı Bayram'dan ihracat rakamlarına destek

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Türkiye'nin Ekim ayı ihracatı 17,3 milyar Dolar olarak kayıtlara geçti. İhracat rakamlarını değerlendiren Hasan Hüseyin Bayram, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılının kutlandığı bir dönemde ulaşılan rakamların gurur kaynağı olduğunu belirtti. Hasan Hüseyin Bayram, katma değerli bir sektör olan ev tekstili ürünlerinde pandemi sürecinin olumsuzluklarının araya girmesine rağmen Ocak – Ekim 2020 döneminde gerçekleştirilen 2 milyar Dolar’ın üzerindeki ihracatla bu başarının önemli bir parçası olduklarını ifade etti.

 

Türk ev tekstili sektörü temsilcileri olarak yaşanan zorlu sürecin atlatılmasının en etkili yolunun üretmekten geçtiğinin bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Bayram, “Öncelikle bu gurur tablosunu oluşturan tüm ihracatçılarımızı yürekten kutluyorum. Çağın gereklerine en hızlı şekilde adapte olarak, teknolojiyi, Ar-Ge ve inovasyonu etkili bir biçimde kullanarak ve nitelikli ürünler üreterek yeni düzende geleceğe daha da sağlam adımlarla yürümek istiyoruz. Yaşadığımız zorlu süreci fırsata çevirerek, bu süreçten güçlenerek ayrılacağımıza inanıyorum. Şu ana kadar dünyanın içinde bulunduğu duruma baktığımızda başarılı bir süreç geçirdiğimiz görülüyor. Bundan sonra da ekonomi yönetimimizin üreticiyi destekleyen proaktif politikalarının devamı ve ihracatçılarımızın da aynı şevkle çalışmalarını sürdürmesi ile daha nice gurur verici tablolar yaşamamız kaçınılmazdır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TETSİAD, tekstil, Hasan Hüseyin Bayram,
Yorumlar
Haber Yazılımı