() - | Haber Girişi: 07.04.2021 - 00:53, Güncelleme: 14.04.2021 - 16:59

Tak: esnafımız zor bir süreçten geçiyor

 

Tak: esnafımız zor bir süreçten geçiyor

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Arif Tak, son günlerde gündemi etkileyen bildiriler ve antidemokratik adımlar ile berebar esnaf ve sanatkarların yaşadığı zorluklar ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Türkiye'nin 2020 yılında başlayan Covid-19 salgınından tüm dünya ile eş değer biçimde etkilendiğini ifade eden BESOB Başkanı Arif Tak; "tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 2020 yılı mart ayı başından itibaren süregelen Covid-19 salgını sebebiyle alınan sağlık tedbirleri sonucunda ekonomik anlamlda en çok zarar gören kesimlerin başında toplumumuzun yapı taşı olan esnaf ve sanatkarlar gelmektedir. Zorlu sürecin üstesinden gelebilmek için yoğun bir şekilde fedakarlık gösteren, çok zor durumda kalmış olan ve ayakta kalabilmenin mücadelesini veren esnaf ve sanatkarlarımız toplumun tüm kesimlerine örnek bir duruş ve tavır sergilemiştir" dedi.       BESOB Başkanı Arif Tak: Egemenlik Milletin'dir     Milli birlik ve beraberlik açısından esnaf ve sanatkarların örnek bir duruş ve tavır sergilediğini ifade eden Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Arif Tak; "Türkiye olarak böylesine zorlu bir sürecin üstesinden gelme çabası ve gayreti içindeyken önceleri şanlı Türk ordusunda yıllarca görev almış kişilerin üstlerine vazife olmadığı gibi anti demokratik ve tehdit vari söylemlerini reddediyor ve kınıyoruz. Ülkemizde 1960 ihtilali, 1970 muhtırası, 1980 ihtilali, 28 Şubat 1997 Post Modern Darbe girişimi ve son olarak 15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi gibi acı tecrübeler yaşanmışken, bu ve bunun gibi darbe çağrışımlarında bulunanlara milletimizin vereceği cevap aşikardır.  Milletimizin iradesine dayalı demokrasimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası ve ilelebet yaşaması için kırmızı çizgimizdir. Milli İradeyi ve demokrasimizi hedef alan ve haddi aşan her türlü söylem ve eyleme karşı asla taviz vermeden dün olduğu gibi bugün ve yarında ön saflarda olacağımızı beyaz eder, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bu vesile ile bir kez daha hatırlatırız" dedi.
Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Arif Tak, son günlerde gündemi etkileyen bildiriler ve antidemokratik adımlar ile berebar esnaf ve sanatkarların yaşadığı zorluklar ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Türkiye'nin 2020 yılında başlayan Covid-19 salgınından tüm dünya ile eş değer biçimde etkilendiğini ifade eden BESOB Başkanı Arif Tak; "tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 2020 yılı mart ayı başından itibaren süregelen Covid-19 salgını sebebiyle alınan sağlık tedbirleri sonucunda ekonomik anlamlda en çok zarar gören kesimlerin başında toplumumuzun yapı taşı olan esnaf ve sanatkarlar gelmektedir. Zorlu sürecin üstesinden gelebilmek için yoğun bir şekilde fedakarlık gösteren, çok zor durumda kalmış olan ve ayakta kalabilmenin mücadelesini veren esnaf ve sanatkarlarımız toplumun tüm kesimlerine örnek bir duruş ve tavır sergilemiştir" dedi.

 

 

 

BESOB Başkanı Arif Tak: Egemenlik Milletin'dir

 

 

Milli birlik ve beraberlik açısından esnaf ve sanatkarların örnek bir duruş ve tavır sergilediğini ifade eden Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Arif Tak; "Türkiye olarak böylesine zorlu bir sürecin üstesinden gelme çabası ve gayreti içindeyken önceleri şanlı Türk ordusunda yıllarca görev almış kişilerin üstlerine vazife olmadığı gibi anti demokratik ve tehdit vari söylemlerini reddediyor ve kınıyoruz. Ülkemizde 1960 ihtilali, 1970 muhtırası, 1980 ihtilali, 28 Şubat 1997 Post Modern Darbe girişimi ve son olarak 15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi gibi acı tecrübeler yaşanmışken, bu ve bunun gibi darbe çağrışımlarında bulunanlara milletimizin vereceği cevap aşikardır.  Milletimizin iradesine dayalı demokrasimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası ve ilelebet yaşaması için kırmızı çizgimizdir. Milli İradeyi ve demokrasimizi hedef alan ve haddi aşan her türlü söylem ve eyleme karşı asla taviz vermeden dün olduğu gibi bugün ve yarında ön saflarda olacağımızı beyaz eder, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bu vesile ile bir kez daha hatırlatırız" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ekosektor.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.